Tālr.: 67610009, e-pasts: poligrafija@gandrs.lv
Valoda:

Izdota unikāla enciklopēdija "Latvijas augi", kurā ietvertas visas Latvijas dabā sastopamās augu sugas

Pašā gada izskaņā varam lepoties ar jaunas un apjomīgas Latvijas augu sugu enciklopēdijas izdošanu, kas šobrīd ekskluzīvi ir pieejama veikalu „Gandrs” plauktos par īpašu iepazīšanās cenu EUR 49-.

Enciklopēdija „Latvijas augi” ir pirmais šāda apjoma izdevums Latvijā, un tajā apkopotas visas Latvijas savvaļā sastopamās augu sugas, kā arī veģetācijas pamatveidi - meži, pļavas, purvi, kāpas. Izzinošie apraksti papildināti ar fotoattēliem. Enciklopēdija piemērota plašam lietotāju lokam patstāvīgai augu noteikšanai dabā.

„Latvijas augi” autors, bioloģijas doktors Normunds Priedītis, pie šī apjomīgā un izsmeļošā darba ir strādājis 23 gadus, veltot tam nozīmīgu daļu savas dzīves. Autors, kurš beidzis Latvijas Universitāti un divas reizes stažējies Upsalas universitātē, ir nozīmīgu zinātnisku publikāciju autors, tās publicētas tādos nozarē ietekmīgos žurnālos kā Plant Ecology, Environmental Conservation u.c.

Katras sugas izskata aprakstu enciklopēdijā „Latvijas augi” papildina biotopu uzskaitījums, kuros tā atrodama, kā arī norādes par sugas sastopamības biežumu un tās īpašo pazīmju uzskaitījums, kas palīdzēs noteikt atšķirības starp līdzīgām vai sistemātiski tuvām sugām. Enciklopēdijā iekļauti arī sugu nosaukumi svešvalodās, kā arī tematiskie saraksti, kas sniedz papildu ziņas par Sarkanajā grāmatā ierakstītajām augu sugām.

Apjomīgo 888 lapaspušu enciklopēdiju, kas ilustrēta ar 2582 fotoattēliem un 1486 kartēm, ar Askolda Kļaviņa atbalstu izdevusi SIA „Gandrs”.

aktivitates2-4

aktivitates3-2